Proto, abyste byli na silnici v bezpečí, a to jak vy, tak ostatní účastníci provozu, zdaleka nestačí znát silniční pravidla. Každý řidič musí znát nejen předpisy a dokonale ovládat řízení vozidla, ale musí si umět poradit i v situacích, kdy je na jeho voze potřeba něco opravit. Třeba vyměnit prasklou autožárovku.
večer na silnici, osoba s deštníkem
Bez správného a dostatečného osvětlení se na silnici neobejde nikdo z nás. Zejména v noci a v podmínkách se zhoršenými světelnými podmínkami je dostatečné osvětlení nezbytným předpokladem bezpečnosti. A zdaleka nejde pouze o chodce, cyklisty a protijedoucí vozidla, ale také o zvířata a nečekané překážky, které se mohou ve vašem jízdním pruhu objevit nečekaně rychle. Jedině pokud je včas uvidíte, budete moci adekvátně zareagovat.
Dostatečné osvětlení vám zajistí spolehlivá led autožárovka https://www.lightpark.cz/autozarovky/.
Jestliže chcete zvolit tu pravou z nepřeberné nabídky produktů, měli byste se zajímat o několik důležitých parametrů.
Jedním z nich je svítivost, tedy světelný výkon – zkrátka jde o to, kolik světla vám zvolená žárovka zajistí. Vždy by ho mělo být dostatek k tomu, abyste viděli daleko před sebe a mohli včas zareagovat na hrozící nebezpečí.
Na druhou stranu je potřeba, aby žárovka vrhala světlo v tom pravém směru a úhlu a zbytečně neoslňovala protijedoucí vozidla.
Se svítivostí souvisí životnost. Na trhu dnes seženete autožárovky, které vám udělají z noci bílý den, ovšem počítejte s tím, že jejich životnost je malá. Pokud máte zájem o nejlepší poměr výkonu a životnosti, i takové modely na trhu najdete.
přední světlomety bmw
Dejte si však pozor na příliš výhodné nabídky. Nepřiměřeně nízká cena může být podezřelá, třeba tím, že výkon i životnost žárovky budou nízké. Rovněž ne každá autožárovka je schválená pro provoz na českých silnicích. Jestliže nechcete sáhnout vedle a naletět podvodníkům, vsaďte na osvědčené výrobce a tradiční značky – ty vás nezklamou!