V českých domácnostech narazíme na všechny možné spotřebiče. Jejich obliba je různá. Někdo má pocit, že bez něčeho nemůže žít a druhý se bez toho klidně celý život obejde. Ale jsme lidé leniví, a tak když nám něco může usnadnit život a ulehčit domácí práce, rádi po tom sáhneme. Často je ale také třeba mít na to doma místo. Do garsonky těch spotřebičů tolik nedáte a miniaturní paneláková koupelna mnoho místa také neskýtá. V každém případě vlastníme v tomhle směru mnohem více věcí, než naši rodiče nebo prarodiče. Tak se pojďme podívat, co je pro nás důležité a čí pomoc že to tak často vyhledáváme.

trouba

Co nejčastěji vlastníme

U některých spotřebičů vám zajisté přijde, že je jejich místo v domácnosti jaksi nezbytné a že neexistuje domácnost, kde byste je nenašli, případně jen po jakousi nezbytně nutnou dobu, když jsou rozbité. Ale ujišťuji vás, že znám domácnosti, kde neměli nic, protože se v nich nejedlo a nevařilo, případně jen něco studeného, co se uchovávalo nezbytně krátkou dobu za oknem.
Spotřebiče se dělí na takzvané velké a malé. Nejdříve si vezměme ty velké. Většina jich patří do koupelny nebo do kuchyně.

·         Lednice
·         Pračka
·         Sporák
·         Trouba
·         Mikrovlnná trouba
·         Sušička
·         Myčka nádobí
·         Mrazák
·         Vinotéka
·         Digestoř

A teď malé spotřebiče. Těch je opravdu obrovské množství, tak alespoň výběr těch nejčastějších a nejpoužívanějších.

plynová deska

·         Vysavač
·         Rychlovarná konvice
·         Žehlička
·         Kávovar
·         Espresso
·         Domácí pekárna
·         Robot
·         Odšťavňovač
·         Mlýnek na maso
·         Mixér
·         Sušička potravin
·         Jogurtovač
·         Zmrzlinovač
·         Gril
·         Šicí stroj
·         Fritovací hrnec, …

Tak co z těchto věcí vlastníte a nedokážete si bez toho svůj život a domácí práce představit? Asi se najde něco, co oželíte, ale také něco, co byste z ruky nedali. Pokud by vám tedy nešlo o holý život. To se člověk rázem bez všeho obejde. Jo, na pohodlí se lehce zvyká a těžce odvyká.