Instalatéra bychom si mohli představovat jako muže navlečeného do montérek s laclem, držícího v ruce hasák, s přes rameno zavěšenou kabelou, v níž jsou ukryté různé armatury a těsnění. I takto si lze instalatéry ve svých představách malovat, ovšem nezapomínejme, že je to profese více tváří, a jednou z nich je také topenářství.

radiátor ústředního topení

Instalatérství v Ostravě Instalatér Mozello si poradí se závadami na radiátorech či plynovém kotli a dokáže vám navrhnout a vytvořit i komplexní řešení vytápění obytných prostor. Tím se může stát i podlahové vytápění.

Topení v podlaze disponuje celou řadou zajímavých vlastností, které jsou ovšem tak trochu v zákrytu hrozícího nebezpečí defektu prasklého potrubí. Když vám totiž praskne radiátorové těleso, jednoduše vypustíte ze systému vodu, zavoláte instalatéra na výměnu vadného kusu, napustíte vodu do topení a jede se dál. Jenže když praskne trubka v podlaze, nahrává to představám, že do bytu vlítnou tři chlapi se sbíječkami a promění obývák ve staveniště.

termostat topení

Takto se to ale řešilo dříve, dokud nebyly známy moderní metody formovacího plynu či poslechových tyčí, s nimiž se závady na topení v podlaze identifikují s velkou přesností. Dnes není nutné žádné vybíjení betonu v půlce místnosti a pracné hledání prasklin, pouze se odkryje malý kousek v místě závady, a její odstranění proběhne rychle a vcelku jednoduše.

Dokonalý komfort

Topení v podlaze – to je především dokonalý komfort. Je totiž něco úplně jiného ráno vstát z postele a v polospánku kráčet v pyžamu bosou nohou na toaletu, do koupelny a následně do kuchyně, kde je na podlaze studená dlažba, na rozdíl od podlahového topení, které dlažbu vyhřeje, a vám se pak po ní chodí tak, jako by vaše chodidla někdo zahříval v dlaních a zlehka na ně dýchal. Budete mít podobný pocit, jako když se vás ujme sličná masérka, a provede vás nekonečnou rozkoší reflexních masáží bosých chodidel.