Mít vedle sebe krásnou a inteligentní ženu, která bude dokonale zvládat domácí povinnosti, ať už se bude jednat o úklid, vaření nebo výchovu dětí a bude zároveň perfektní milenkou, je snem každého muže. Většina z nich si právě takovou vysněnou vezme. S postupem času, kdy oslaví 25 let úspěšného manželství a jejich děti dospějí a chtějí se osamostatnit, začnou muži vnímat svůj život a svou ženu z jiného úhlu pohledu.
muž s čepicí
S přibývajícím věkem si všímají, jak se jejich manželka mění. Už nemá tak dokonalé křivky a není v posteli příliš aktivní. Zjistí tak, že jejich jedinou životní náplní je práce, přijít z ní domů a odpočívat u televize na gauči. Hledají ztracenou jiskru do života a chtějí zkusit něco nového, aby se přestali nudit a proplouvat životem. Často tak utíkají z domácího stereotypu a hledají si o desítky let mladší přítelkyni.
 neoholený muž

Proč tomu tak je?

Muži si neradi připouštějí, že stárnou a už nejsou v nejmladším věku. Při pohledu do zrcadla vidí, jak se jejich tvář a tělo během pár let změnilo a to je pro mnohé z nich velkou ránou pro jejich ego. Neuvědomují si, že je to prostý koloběh života a že jsou na tom úplně stejně, jako jejich manželky. Chtějí si dokázat, že ještě nepatří do starého železa a jsou stále ve formě. Touží po krásné bohyni s úžasnou postavou, krásnými vlasy, pevným poprsím a chtějí se zase cítit mladí a plní elánu. Chtějí být středem pozornosti, chlubit se světu, že na to ještě mají. Problém ovšem nastává v momentě, kdy na něj milenka začne tlačit a žádá radikální rozhodnutí, buď já, nebo ona. Aby si muži udrželi nový impulzivní vztah a cítili se stále mužně a sebevědomě, často se rozhodnou svou stávající rodinu opustit a začít nový život s mladší ženou. V této chvíli si vůbec neuvědomují, jaký to bude mít dopad. Mladá žena je sice krásná, ale chce si hodně užívat, cestovat, založit si vlastní rodinu. Má toho ještě hodně před sebou a je si toho plně vědoma. Muži se jí musí přizpůsobit, aby s ní udrželi krok, a časem si uvědomí, že už na to nemají sílu a začne se jim stýskat po klidném soužití, kde už všechny tyto starosti měli za sebou. Nakonec zjistí, že jim jejich stávající život dokonale vyhovoval a začnou svého rozhodnutí litovat. Mnohdy už je ale na nápravu příliš pozdě.