Chybějící zuby mohou být následkem špatné hygieny ústní dutiny a nebo úrazu. Ve většině případů je to problém, který pramení z laxního přístupu k péči o zuby. Spousta dospělých lidí má problémy se zubními kazy, které jsou způsobeny nedostatečným čištěním. Abyste se vrhli vzniku zubních kazů, je nutné si zuby čistit každý den a to velice pečlivě. Než začnete zuby čistit, je potřeba mít vybrané vhodné nástroje, kterými je adekvátně měkký kartáček, kvalitní zubní pasta a ústní voda, a nesmíte zapomínat ani na mezizubní kartáček nebo zubní nit. Stěžejní jedle opravdu dobrá technika, pomocí které si vyčistíte zuby ze všech stran.

zubní ordinace

Jakmile budete péči o zuby zanedbávat, čekají vás problémy, které se ale neprojeví hned. Zubní kazy vznikají pomalu, nenápadně a postupně, a tak se může stát, že vás do zubní ordinace dovede bolest, která už nejde utišit ani léky od bolesti. V takových případech už je často nemožné zub zachránit a musí se vytrhnout. Potom už je na vás, zda si vyberete cestu implantátu a nebo v případě více chybějících zubů například vyndavací náhradu. Chybějící zuby jsou nejen estetickým problémem, ale také společenským – na lidi s chybějícími zuby společnost nepohlíží zrovna pozitivně.

zubní lékař

Nemáte zubního lékaře?
Naše zubní klinika v Praze má tři pobočky, a tak si můžete vybrat tu, která vám bude nejvíc vyhovovat. Zatím máme volná místa, a tak se můžete zaregistrovat u nás. Čeká na vás nová moderně vybavená klinika s týmem kvalitních lékařů, kteří vám zaručují kvalitní vyšetření, ošetření i empatický přístup. Nečekejte až se vaše problémy zhorší, a objednejte se na vstupní vyšetření co nejdříve. Čím déle budete vyšetření odkládat, tím mohou být vaše problémy horší.

Na klinice najdete kromě zubních lékařů také dentální hygienu, která by měla být součástí vaší pravidelné péče o zuby.