Předzahrádka je to první, co vás vítá ještě dříve než se necháte pozvat do domu svých přátel a známých. O svých majitelích prozrazuje jejich vkus a cit k přírodě. Cestičkou se necháte zavést ke vstupním dveřím a přitom se rozhlížíte po půvabných detailech stromků, keřů a záhonů s barevnými květinami.
most přes jezírko
Elegance předzahrádek ovlivňuje celkový vzhled domů a naladí vás dobrou náladou. Je škoda, že u novostaveb se s nimi už příliš nesetkáváme, ale jejich tradice se stále udržuje na venkově. Obdivné pohledy kolemjdoucích jistě potěší každého majitele pečlivě opečovávaného prostoru před svým domem.
 
Strom jako dominanta
Pečlivě zvolený strom nebo větší keř s hezkými listy ovládne prostor a s rozvětvenou korunou přitáhne pozornost. Hodí se pro ty majitele, kteří nemají příliš času na pravidelné úpravy svojí předzahrádky. Přímo před domem by strom bránil výhledu z oken, ale když stojí po boku domu, působí jako jeho věrný strážce. V horkém létě pod ním navíc najdete příjemný stín.
 zahradní jezírko
Jezírko jako vodní okrasa
Předzahrádku můžou zdobit nejen stromy, růže a jiné rostliny s atraktivními květy, ale také malé okrasné jezírko. Musí být dobře založené a dostatečně hluboké – potom stačí jen dopouštět do něj odpařenou vodu. Ani na omezeném prostoru předzahrádky se mu nemusíme vyhýbat, naopak jezírko doplněné skalkami dává místu exotický vzhled a může být malou a dokonalou kopií zahrady za ní.
 rodinný dům a zahrada
Strohý ráz jako dokonalost
Předzahrádek se nemusejí vzdát ani obyvatelé moderních domů, kteří mají k dispozici jen malý výměr volné půdy. I tak mohou být plné zeleně a pro oči velmi přitažlivé. Dobrým nápadem je v tomto případě podél domu symetrická řada dokulata ostříhaných zimostrázů, pěstovaných na útlých kmíncích. Strohou dokonalost miniaturní zahrádky zvýrazní nízké keře rododendronů jako dvoupatrový efekt vysokých stromků.