Máte rádi túry, hory a krásnou přírodu ale Česká republika vás už jako místo letní dovolené omrzela? Pak vyzkoušejte rakouské alpy, ze kterých budete určitě nadšeni. Rakousko totiž nabízí nespočetně možností pro trávení letní dovolené pro vyznavače turistiky i různých sportů.

Čeká na vás nekonečné množství rozsáhlých a propletených turistických stezek, které vás zavedou až na vrcholky hor, k průzračným jezerům, rozsáhlým pastvinám a loukám nebo k zurčícím potůčkům. Z takové krásy vás budou oči jen přecházet. Pokud nemáte příliš mnoho sil, můžete využít k dopravě do krásných výšin rozsáhlou síť lanovek, které vás vyvezou do různých míst, ze kterých budete mít krásné

Rakousko a okolní přírodu jako na dlani. Z lanovky můžete kromě krásné přírody pozorovat také prohánějící se sviště pod vámi, které se v alpách hojně vyskytují a můžete narazit i na některé ochočené druhy, které nepohrdnou piškoty nebo mrkví.

A nemusíte mít strach, že byste zde nesehnali ubytování. V celém Rakousku se totiž nachází velké množství různých hotelů a penzionů, stačí si jen vybrat. Pokud vám nebude počasí zrovna přát, pak můžete navštívit některý z místních aquaparků, aquacenter nebo termálních lázní, kterých je ve všech oblastech Rakouska velké množství a poskytnou vám tak útočiště v případě nepříznivého počasí a malé děti budou doslova nadšené z různých atrakcí.

Pokud tedy hledáte ideální místo ke strávení letní dovolené, které vám poskytne rozmanitost, různé možnosti a krásnou přírodu především, pak jsou alpy v Rakousku tím správným místem, které hledáte. Určitě zde prožijete příjemnou dovolenou, ať už s vaším protějškem, kamarádkou nebo s celou vaší rodinou. Nejen dospělí, ale také malé i větší děti zde najdou spoustu možností ke sportovnímu vyžití.