Jak zvládnout stěhování s domácími mazlíčky Odnes to, aby byli co nejméně vystresovaní? Nebude to snadné, ale některé rady vám mohou být nápomocné a dokážete to s nimi vcelku bez problémů.

Pes versus kočka – nejsnazší to mají majitelé akvárií, plazů a malých savců, jako jsou morčata, křečci či králíčci. Tato zvířátka vzhledem ke své omezené velikosti a dostačujícímu malému životnímu prostoru celkem bez problémů převezete v jakémkoli osobním autě. Pouze musíte dbát o to, aby měla zvířata po celou dobu zajištěný zdroj pitné vody, a aby byla přepravována za optimální teploty a vlhkosti vzduchu, tedy například nikoli v letním vedru, na přímém slunci.

stěhování s kočkou

Mnohem horší je situace u psů a koček, tedy hlavně u koček. Tato zvířata velmi citlivě reagují na změnu prostředí, z něhož jsou násilně vytrženi prakticky bez varování. Musí si přivyknout na nové místo a zároveň přečkat jízdu autem. Psi snáší jízdu autem lépe, zvláště pak, pokud jsou trénovaní a autem jezdí pravidelně. Kočky nemíváme zvykem převážet v autě, a tak pokud chystáte stěhování s kočkou, postupně jí přivykejte, aby si na auto zvykla, a pak ji přepravujte v přepravce pro kočky.

stěhování s morčetem

Stres koček při přepravě zmírníte tím, že jí vložíte do přepravky kus vašeho propoceného oblečení, například tričko, a budete se zvířátkem v jeho blízkosti a v kontaktu, můžete ji občas pohladit a slovy uklidnit. Kočku by neměl nikdy převážet jen samotný řidič, lepší je jet alespoň ve dvou lidech, aby se kočce někdo věnoval, na koho je nejvíce zvyklá. Nejhorší situace bývají u přepravy živých zvířat cizími lidmi (firmou), tehdy jsou kočky velmi vystresované a bojácné.

Jestliže tedy budete stěhovat byt s kočkou či jinými zvířaty se stěhovací firmou, svěřte jí všechno ostatní a veškerou svou energii věnujte vašim mazlíčkům, určitě si vaši pozornost zaslouží.