Hluboký kočárek provází miminko v jeho prvních měsících života. Rodiče jej kupují, protože poskytuje dětem bezpečí a komfort při jízdě. Je potřeba mít miminko v bezpečí, aby si dokázalo odpočinout, a usnulo vám třeba při delší procházce na čerstvém vzduchu. Záleží na vás, jestli se kočárek rozhodnete koupit, ale oproti jeho absenci má jeho pořízení značné výhody. Dítě si zvykne spát i mimo svoji postýlku, což určitě oceníte, budete mít k dispozici nákupní košík pro nečekané nákupy, a budete moct mít dítě venku a budete si moct udělat co potřebujete – například na zahradě během sezony.

žena s kočárkem

Kočárek vám usnadní život
V kočárku vozíte dítě od jeho narození až zhruba do 3 let věku. Nejprve je potřeba mít hlubokou korbu, kde bude dítě chráněno před chladem a větrem, a až samostatně sedí, přechází se do sportovní verze kočárku. Ta bývá v balení s hlubokou korbou, nebo se dá dokoupit samostatně nástavba na podvozek, případně si můžete koupit úplně nový sportovní kočárek. Záleží jen na vás, jsou variantu preferujete.

kočárek u vody

Nikdy ale nekupujte kočárek na internetu, pokud si ho nevyzkoušíte předem. Musíte vědět, jestli vám bude vyhovovat svou výškou, a také váhou. Některé kočárky jsou vážně hodně těžké, a manipulace s ním by mohla být pro některé lidi problematická. Musíte vědět, kolik místa vám složený zabere v autě, a jestli má vlastnosti, které od kočárku vyžadujete. Rodiče často řeší například ruční brzdu na rukojeti a nebo širokou nabídku doplňků, aby je nemuseli dokupovat a shánět zvlášť. I když určitý kočárek najdete v obchodě, může se stát, že například slunečník nebo přebalovací taška nebudou v ceně a ani se nebudou dát objednat. Vybírejte kočárek vždy s dostatečným předstihem a zvažte vše, co by mohlo mít na jeho výběr vliv. Designem se řiďte až v poslední řadě, protože je potřeba, aby byl kočárek zejména funkční pro vaše dítě a pro vás.