Někomu se to může zdát jako zbytečný luxus, kupovat něco na vysávání bazénu. Pro někoho to bude luxus a pro někoho zase pomocník při práci, který nejen, že pomůže, ale vyšetří náš čas. Je to stejné jako s úklidem doma, někdo stále bude vytírat s hadrem na smetáku, než by si koupil mop a pohodlně vytíral, aniž by si namočil ruce.

malý potapěč

Bazénový vysavač má skvělou funkci, pracuje pod vodou a sbírá veškeré nečistoty, které jsou na dně nebo i uchyceny na stěnách. Jak bychom se nadřeli my, než bychom například s houbičkou a kartáčem v ruce obešli celý bazén a k tomu se museli potápět. Ještě že technika udělala takový pokrok a nám na trhu dala možnost poměrně slušného výběru a kromě toho i cenově dobře dostupného.

robotové čištění

Ruční, poloautomatický nebo plně automatický vysavač

Hodně bude záležet na typu bazénu, který máme. Pokud vlastníme malý nadzemní, tak nebudeme investovat do automatického, který naše ovládání nepotřebuje a stejným způsobem nebudeme pořizovat s kruhovou hlavicí do čtvercového nebo obdélníkového bazénu. Další nesmysl by byl zakupovat rohový do kulatého. Zkrátka výrobci pamatovali na všechny možné varianty a rozhodnutí je pak na nás. Jedná se o investici, která nám má kvalitně sloužit, a proto pokud si nevíme rady, není problém si nechat poradit vhodný výrobek od odborníků.

údržba bazénu

Nikdy nepodceňovat kartáče

Vysavač s kartáči je naprosto ideální. Nejen že bude vysávat listí, hmyz, případně drobné věci, které jsme v bazénu ztratili, jako gumičky a podobně, ale kartáče se svými štětinami se postarají o čistotu stěny a dna od mrtvých řas a nečistot, které zůstávají uchyceny na těchto místech. Mnohdy je ani okem nevidíme, ale technika s nimi rázně zatočí. Pak se vyplatí, pokud to náš vybraný pomocník umožní kartáče jak ze spodních stran, tak z bočních, pak před nimi nic neobstojí. Odměnou nám bude kvalitní, čistá a zdraví bezpečná voda po celou koupací sezónu. Vhodný vysavač můžeme ale uplatnit i u fontánek nebo zahradním jezírku, takže nám může ušetřit i práci na těchto místech.