Hubnutí není pouze o změně stravy, ale také o pohybu. Chcete-li se hýbat efektivně a zároveň se přitom i docela bavit, měli byste začít využívat trampolínu.

Zhubněte poskakováním

Už se nemůžete vlézt do stejných kalhot, do kterých nebyl problém nasoukat se ještě před rokem? To je neklamným znamením, že začínáte tloustnout. A to samozřejmě není dobře. Tloušťka totiž může znamenat problémy, a to hlavně se zdravím. Je dokázáno, že lidé, kteří trpí obezitou, mají mnohem nižší kvalitu života než jedinci, kteří jsou na správné váze. Zlikvidovat nadbytečný tuk však můžete docela jednoduše, a sice pomocí změny jídelníčku a samozřejmě také sportování.

Plážové skákání

Sportování má mnoho podob, a ne všechny jsou pro hubnutí vhodné. Určitě se příliš nevyplácí posilování s velkými váhami. Co je ovšem na druhou stranu skvělé, to je jezdění na kole, respektive běhání. V případě, že vás tento druh aktivit příliš nebaví a asi byste se do nich museli nutit, můžete zkusit něco jiného. Můžete se snažit zhubnout pomocí skákání na místě. Ovšem ne někde na poli nebo na chodníku, ale na vhodné trampolíně.

I přesto, že se o trampolínách Goodjump příliš jako o nástroji vhodném k ubírání kilogramů nemluví, je to skutečně velice efektivní záležitost. Lehké poskakování nevypadá jako nic extra, z čeho byste se měli kdovíjak pominout. Ano, prvních několik málo minut to může být brnkačka, ale hlavně netrénovaní jedinci velmi brzy poznají, že jde o velice náročné cvičení, a to při klasických cvicích. Náročnější cvičební sestavy jsou pak určené jen pokročilejším cvičencům, kteří již mají dostatečné množství zkušeností a také alespoň trochu vypracovanou fyzickou kondici.

Skákající chlapec

Myslete na bezpečnost

I když se může zdát, že během skákání na trampolíně se nemůže nic zlého stát, není to úplně pravda. I to je důvod, proč je vhodné koupit si model, který disponuje veškerými potřebnými bezpečnostními prvky. Mezi ty se řadí hlavně obvodová síť a kryty na pružiny. I bez nich si můžete užívat tělocviku, ovšem musíte být přitom o dost opatrnější, a ne vždy to stačí. Pokud vaše trampolína tyto bezpečnostní prvky postrádá, většinou není problém dokoupit je posléze.