Superpotravina je druh potraviny, která svými účinky a složením, působí velmi pozitivně na organismus. Tyto potraviny předchází řadu nemocí spojených s trávicí ale i nervovou soustavou. Rozhodně by neměly chybět ve vašem jídelníčku, neboť pouze pravidelné užívání těchto potravin v kombinaci s aktivním životem vám zaručí správný účinek.

Arónie

Potravina, která se velmi podobá černému jeřábu, patří mezi http://www.stefajir.cz/%3Fq%3Dporuchy-vstrebavani-zivin superpotraviny díky vysokému množství tříslovin, vitaminu C a antioxidantů. Plody úspěšně snižují výskyt chronických zánětů, kardiovaskulárních chorob a také snižují krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi.

plody arónie

Mořské řasy

Mořské řasy si pro jejich velký obsah minerálních látek a stopových prvků zaslouží místo ve vašem jídelníčku. Obsahují fosfor, železo, hořčík, jód, vápník a zinek. Z hlediska zdravotního je pro tělo bezpečnější konzumace zelených řas namísto těch hnědých, které neobsahují takové množství živin a některé druhy mají snahu ve svých pletivech akumulovat těžké kovy.

Mladá pšenice

Jedná o mladé výhonky pšenice seté, které se suší a poté rozemelou na jemný zelený prášek. Z toho prášku se poté připravují velmi zdravé nápoje. Tuto superpotravinu si můžete vyrobit i sami doma. Jestliže na výrobu nemáte čas, mladá pšenice se dá snadno sehnat na internetových stránkách.

Včelí produkty

Všechny včelí produkty nabízí vysoké množství zdraví prospěšných látek. Například med obsahuje draslík, vápník, zinek, hořčík, sodík, železo a spoustu dalších minerálů. Vždy si ale vybírejte ověřené chovatele včel, aby výrobky, které vám nabízí, dosahovaly požadované kvality.

včelí plástev

Borůvky

Tyto plody jsou plné antioxidantů, zlepšují funkčnost mozku, dokáží bojovat proti trávicích obtížím a zlepšují zrak. Jestliže na vaší zahradě stále nemáte keř tohoto zázraku, je na čase to změnit! Kanadské borůvky dokáží velmi bohatě plodit i v truhlíku na balkónu, proto je může pěstovat téměř kdokoliv.