Zdravá strava a dostatek pohybu nám zaručí nejen skvělou kondici a zdravé tělo. Dá se tímto způsobem i skvěle zhubnout. Trápit se dietami nemá smysl.

Diety vám štíhlou postavu nezaručí – proč je nejlepší hubnout přirozeným způsobem

Často se snažíme zhubnout za pomocí nejrůznějších na první pohled rychlých a bezpečných diet. Některé diety se tváří dokonce jako zázračné, opak je ale pravdou. Téměř každá dieta má přitom nebezpečný jojo efekt, kterému se během hubnutí snažíme zuby nehty vyhnout. Není nic horšího, než když naše snažení přijde vniveč a my shozené kilogramy zase rychle nabereme zpátky. Cesta k vysněné postavě je přitom méně trnitá, než se může zdát. Co dělat, abychom zhubli rychle, snadno a hlavně napořád?

pexels-photo-1161682

Jak začít

Kalkulačka BMI je velmi chytrým a nápaditým pomocníkem do začátku. Díky ní totiž můžeme velmi rychle zjistit, jak na tom se svou váhou ve skutečnosti jsme. Podle toho je dobré si následně stanovit cíl hubnutí. Kalkulačka je běžně dostupná na internetu a pouze za pomocí údajů o hmotnosti, výšce, věku a pohlaví velmi rychle vypočítá, zda konkrétní aktuální váha daného člověka je v normě nebo již normu překročila. Podle výsledku je dobré se odpíchnout dále a stanovit si konkrétní cíl hubnutí. Nikdy není dobré dávat si hned na začátku cíle přehnané – člověk by neměl chtít moc a pak být zklamaný, proto zkuste hubnout pomalu.

pexels-photo-4672267

Zdravý jídelníček a dostatek pohybu je přitom základ. Tohle je pravidlo, které vám zopakuje úplně každý. Přitom není vůbec nutné a je to doslova nežádoucí – stresovat se a chtít víc, než sami můžeme dokázat. Váha je jen číslo, člověk se ve svém těle musí cítit dobře a komfortně – spokojenost je klíčem k úspěchu. Mnohdy stačí pouhá změna jídelníčku. Nemusí to nutně znamenat, že člověk se začne život pouze saláty a zeleninou. Klidně jezte to, co máte rádi. Jen si hlídejte porce, jezte pravidelně a v malých porcích a dbejte na dostatek tekutin. V dnešní době je navíc jednodušší více, než kdy dřív do stavy zařadit takzvané superpotraviny, které dodávají tělu všechny potřebné živiny a přitom chutnají skvěle.

Přirozený pohyb

Velmi důležitý je i přirozený pohyb. Opět nikdy nezacházejte do extrémů a nemučte své tělo v posilovně, když na to není zvyklé. Vsaďte raději na přirozený pohyb, který je vám příjemný a blízký. Pro každého to je něco jiného, ale nezapomeňte, že ten vůbec nejpřirozenější pohyb je obyčejná chůze. O důvod víc, přestat jezdit do práce autem nebo používat v každé budově výtahy.

Čím více se budete snažit, tím více můžete být i zklamaní. A to dietě neprospívá. Změňte myšlení a způsob života a kila dolů půjdou téměř sama.