Při návštěvě Prahy můžete navštívit například i krásnou botanickou zahradu v Troji. Celá rozsáhlý areál botanické zahrady je umístěný v Trojské kotlině a má rozlohu přes 70 ha. Zahrada má především věhlasný skleník, ale i rozlehlou venkovní expozici a nechybí ani vinice zpřístupněná od roku 2004, která je v současnosti obsypaná hrozny lahodné révy.

botanická zahrada

Rozvoj zahrady se od roku 1992 postaral o zajímavé místo, kde můžete v poklidu strávit celé odpoledne v krásném prostředí. Původní expozice o rozloze 3 ha je dnes v parkové úpravě, kde najdete od jara do podzimu vždy něco zajímavého, od rozkvetlých cibulovin, po keře a vřesy. Najdete zde i malý skalničkový skleník. V areálu je i impozantní japonská zahrada s mnoha původními japonskými druhy rostlin. Je zde také sbírka rostlin z Turecka a Středomoří. Tropický skleník je potom perlou zdejšího místa.
V areálu zahrady můžete při procházce v severní části zahrady narazit na mohutnou ocelovou rozhlednu. V roce 2017 byl v zahradě zřízený dřevěný altán, který vytváří romantické zákoutí a místo pro odpočinek. V zahradě můžete také ochutnat něco z místního bistra zdravé výživy a v nabídce je i víno z místních hroznů.
Za pěkného počasí se nabízí možnost pikniku na louce poblíž Orientální zahrady.

dekorativní keř

Ubytování na Praze 5

Po čase stráveném na čerstvém vzduchu si musíte někde odpočinout, a tak můžete využít například hostel – Akat, který se nachází v blízkosti MHD na Praze 5. Podrobné informace si můžete přečíst na webových stránkách .
Pokud už jste na Praze 5, určitě využijte příležitost k návštěvě Bertramky, kterou navštívil Wolfgang Amadeus Mozart. Pracoval zde na své opeře Don Giovanni, která měla v Praze premiéru. Na Bertramce je Mozartovi věnovaný památník. Jeho hostitelé, Duškovi, odpočívají o kus dál na Malostranském hřbitově.