Dnes je naprosto samozřejmé, že dlouhé cesty se překonávají letadlem. Ušetříme si nejen čas strávený na cestě, ale i uděláme i něco pro své cestovatelské pohodlí. Přes všechny výhody letecké dopravy ale nejsou ani tyto cesty bez rizika. Odborníci nám můžou poradit, jak takové cesty zvládat, abychom si neuškodili. Věnujte tedy pozornost následujícím radám, které nám mohou být k užitku.

1/ Myslete pozitivně
     Odstraňte obavy z letu tím, že čas strávený v letadle vyplníte nějakou příjemnou činností.  Nejlépe je vzít si s sebou hezkou knihu nebo zajímavý časopis, promyslet si dlouho odkládaný problém nebo si pustit do uší pěknou hudbu.

2/ Dbejte na krevní oběh
     Při letech nad 4 hodiny mohou našemu zdraví škodit. V končetinách se mohou tvořit krevní sraženiny, které mohou ucpat naše cévy a tak nám způsobit nepříjemnou komplikaci. Kdo trpí na křečové žíly, měl by se před letem poradit s lékařem, použít na dobu letu kompresní punčochy a nebát se během letu cca po 1 hodině si protáhnout tělo, projít se po palubě a procvičit si údy.

3/ Pečujte o kůži
    Pře letem nepoužívejte pleťové vody, které kůži vysušují, ale použijte raději pleťový hydratační krém. Vzduch v letadle totiž kůži enormně vysušuje a tak ji dehydratuje.

4/ Sklopte si opěradlo sedačky
     Poloha v pololeže nám umožní, že tlak na kyčle se lépe rozloží a nezpůsobuje bolestivý tlak na dolní části zad. S tím bývají potíže zejména u lidí, kteří nemají v pořádku spodní úsek páteře.

5/ Cvičte vsedě
    Udělejte si chvilky, kdy i vsedě protahujte svaly, zapínejte své svaly a dýchejte zhluboka. Umožníte lépe prokrvit tělo.

6/ Dbejte na lehkou stravu
    Během letu si všímejte, co je vám servírováno. Ne na vše je vaše tělo zvyklé. Proto je lepší konzumovat z nabídnutého menu jen to, co máme vyzkoušené a o čem víme, že našemu tělu nebude způsobovat problémy.
 
Naplánujete-li si tedy cestu letadlem, myslete na tyto rady a nepodceňujte je. Vyvarujete se tak mnohým problémům, které by vám mohli zkazit vaší vysněnou cestu.