Poskytovateli všemožných půjček se to u nás už po léta jenom hemží. Jsou jich mraky a každý nabízí to údajně nejlepší, jakkoliv jsou ony nabídky nejednou i diametrálně odlišné jedna od druhé. A tak by měl člověk volit, kterou půjčku si vzít a zda si ji vůbec vzít. Aby si nakonec místo úlevy nezadělal jenom na ještě větší starosti, ne-li přímo neřešitelné problémy.
Ovšem ani ve chvíli, kdy si člověk ideální půjčku vybere, nemusí být ještě všechno u konce. Protože je tu i možnost, že poskytovatel vybrané půjčky takového žadatele odmítne. Třeba kvůli nízkým příjmům, třeba kvůli záznamům v registrech dlužníků, třeba i kvůli něčemu jinému.

hypotéka

A tím, co zpravidla nikoho nezklame, na co se lze spolehnout, je americká hypotéka nebankovní. Jež má nejednu výhodu, jakou se jiné finanční produkty nemohou pochlubit.
Ve srovnání dejme tomu s bankami se tu třeba vyžaduje daleko méně papírování. Stačí vyplnit jednoduchý formulář na internetové stránce a vše ostatní – samozřejmě kromě podpisu na úvěrové smlouvě – už zařídí poskytovatel sám a na své náklady.
Coby záruka tu plně postačuje jakákoliv vhodná nemovitost, na jejíž odhadní ceně závisí, kolik si dotyčný člověk může půjčit. Strop je tu totiž stanoven na sedmdesáti procentech její odhadní ceny.

pojištění

Půjčené peníze lze použít na cokoliv a splácet je lze následně třeba i celá dlouhá tři desetiletí po nízkých splátkách, jež si může dovolit skoro každý. A pokud snad ne, lze to zaonačit i tak, že si člověk sežene spoludlužníka, s jehož příjmy už dosáhne oné možnosti splácet. Takže uspěje bez problémů i ten z podnikatelů, jenž má příliš nízké daňové přiznání, jež by bankovním domům nepřipadalo dostačující.
A proto sází na tento typ půjčky mnozí. Včetně těch, kdo potřebují peníze co nejrychleji. Protože ani v časové tísni se tu není třeba bát, že by žadatele sedřeli z kůže jenom proto, že by si mohli dovolit zneužít jeho zoufalství. Tady jsou féroví.
A to je třeba ocenit.