V posledních letech zkušených řemeslníků razantně ubylo a najít někoho schopného tak není vůbec jednoduché. Pokud už se vám poštěstí v okolí takového člověka najít, s největší pravděpodobností budete na jeho služby čekat i několik týdnů. K takovým řemeslům patří i elektrikář. Jeho služby jsou vždy velmi žádané a nejspíše se to v posledních letech měnit nebude. Na elektroinstalace si často netroufne ani sebelepší domácí kutil. Neodborná instalace totiž může v nejhorším případě skončit i požárem nebo vážným zraněním. I když jste v časovém presu, rozhodně nekývněte hned prvnímu elektrikáři, na kterého narazíte. Naopak buďte akční, porovnávejte a nakonec zvolte tu nejlepší nabídku.

elektrické dráty

Cena nemusí hrát vždy nejdůležitější roli!

A u řemeslných prací to platí dvojnásob. Cena rozhodně není rozhodující, kvalitní řemeslníci si totiž svou práci dokáží náležitě finančně ocenit. Není proto žádnou výjimkou, když se výsledná práce vyšplhá i na několik desítek tisíc korun. Pokud hledáte zkušeného řemeslníka, tou správnou volbou bude elektrikář kolín http://www.elektrokuchar.cz/, který nabízí své několikaleté zkušenosti, příznivou cenu a férové jednání.

schéma elektrické sítě

Na elektrikáře společně s revizním technikem se nezapomeňte obrátit i v případě revize kotle, jakéhokoliv elektrického zařízení nebo domovního telefonu. A rozhodně si nikdy za odvedenou práci nezapomeňte vystavit faktura, která později může loužit jako daňový doklad v případě reklamace. Jak už bylo výše řečeno, elektrikář pracuje vždy souběžně s revizním technikem, který odpovídá za správnost odvedených prací nebo na volbě použitých materiálů. Na jakoukoliv odbornou práci je potřeba revizní zpráva, která zaručuje kvalitu odvedené práce a bezpečné používání dle platných vyhlášek a norem. Pozdější revize jsou posléze velmi komplikované, neboť revizní technik nedokáže dostatečně zhodnotit nezávadnost všech použitých materiálů a kvalitu samotné práce.