Když jsme si dopřáli radost a pořídili si domů vlastní bazén, tak je třeba v první řadě zkontrolovat správné pH vody a od toho se může odvinout naše další péče, abychom si zachovali čistou vodu po celou dobu koupací sezóny. Není to nijak časově náročné, jen k tomu budeme potřebovat pár praktických pomůcek. Hodnota pH popisuje v podstatě jaké je zde množství vodíkových iontů a podle toho se určuje, zdali se jedná o zásaditou nebo kyselou, přičemž čím je hodnota nižší, tím je kyselejší. Se stoupající hodnotou se zase na nás valí problém spojený s tvrdostí vody, což zase může mít za následek tvorbu vodního kamene.

dobrá voda

Ideální hodnota pH

Abychom zjistili hodnotu, tak potřebujeme správný nebo vhodný tester ph Chlorito.cz, který nám prozradí, jak na tom naše vodička ve skutečnosti je a co případně pro její dobro musíme udělat my. Ideální hodnota je zhruba od 6,8 do 7,4. Může se stát, že nám tester naměří jiné a to buď vyšší, nebo nižší hodnoty. Ani jedna situace není dobrá, ale na druhou stranu se všechno dá vyřešit. Existují na to vhodné chemické přípravky, které pomohou vodu vyrovnat do správných hodnot. Je to hodně důležité, protože jakmile se nám vyrovná správně pH vody, tak máme záruku, že další přípravky, které jsou nutné pro správnou údržbu, budou zcela bez problémů fungovat. Jinak se to nedá zaručit.

pH papírek

Nabídka různých testerů

Obchody nabízí mnoho různých testerů, které si můžeme pořídit. Asi úplně nejjednodušší je proužkový, kdy jednoduše proužek vložíme do bazénové vody a během chvíle známe výsledek. Dále jsou v nabídce tabletové nebo kapkové. Vyžadují trochu jiný postup, ale mohou nám prozradit o naší vodě trochu více informací. Můžeme zjistit kolik je zde chlóru, tvrdost vody, alkalita a ještě další veličiny. Kdo chce mít ovšem přesnější měření, tak si musí připlatit a použít elektronické zařízení, které naměří hodnoty zcela přesně. Poté je nutné vodu podle potřeby vhodně ošetřit.