Máte vy nebo někdo z vašich blízkých ve skříni schované červené šaty s puntíky nebo riflové sukně? Pak je nevyhazujte, budou se vám hodit, jelikož retro móda z šedesátých až osmdesátých let hlásí návrat.
Móda z minulých let se každoročně vrací, avšak v jiné podobě. Letos jsou hitem džínové sukně všech délek pod, které se nosí černé legíny, tak více vyniknou vaše nohy. Lehkost přináší hebkost a prodyšnost materiálů ze, kterých jsou oděvy šité. Nejvíce v kurzu je bavlna v kombinaci s elastanem, ten dodá oblečení elasticitu a bavlna pohodlí. Vhodným doplňkem jsou lehké a dlouhé svetry, které se nezapínají, říká se jim kardigan.
tři dámy
Délka šatů je nad kolena s květinovými a zvířecími potisky, které dodají každé ženě na půvabu. Kdysi se nejvíce oblečení nakupovalo v tuzexu, který byl v době před třiceti lety něco jako dnešní butik. Dnes by se dalo říct, že je moderní skoro vše, záleží jen na každém z nás jaký máme vkus a co se nám líbí.

Móda není jenom o šatech, ale o vhodných doplňcích k ní, jako jsou kabelky, peněženky, šátky, čepice, pásky, sluneční brýle a spony do vlasů. Někdo si na doplňky potrpí, jiný na sebe ztrhne pozornost extravagantním oblečením, které překypuje trhem po celém světě.
dívka v bistru
Sama móda není jen o tom co se nám líbí, samotným základem je to do jaké věkové kategorie spadáme, na čemž pak stojí celý náš šatník. Většina lidí má ráda ležérní oblečení ve, kterém se cítí pohodlně celý den, ne každý máme tu možnost se každé dvě hodiny převlékat stále do jiných šatů. Pravdou ovšem je, že šaty dělají člověka, jak říkal sám český herec Jan Werich, proto i my si dejme záležet na tom co si oblékneme pro každou příležitost.
Venku se nejlépe budete cítit v teplácích a lehké mikině, v práci pak v bavlněných legínách s tričkem a večírky to už záleží jen na každém z nás, zda se budeme lépe cítit v overalu, večerních šatech nebo v kalhotovém kostýmu.